Готуємось до Kharkiv Music Fest-2020

Благодійний фонд громади Харкова «Толока» виступає організатором Міжнародного музичного фестивалю Kharkiv Music Fest-2020. З 28 березня по 10 квітня до Харкова з усього світу приїдуть зірки класичної музики, які виступлять на Міжнародному фестивалі Kharkiv Music Fest. Фестиваль буде присвячений 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена, тому твори великого композитора стануть «наріжним каменем» концертної програми.
У прес-центрі KHARKIV Today відбулася прес-конференція, присвячена майбутньому фестивалю.

Мета Kharkiv Music Fest амбітна: формування належного іміджу Харкова та України на світовій культурній арені. У цьому році в рамках фестивалю в Україні вперше виступить Пол Льюїс – англійська піаніст, володар премій «Gramophone», в якості соліста виступить німецький скрипаль Тобіас Фельдманн, лауреат престижного Конкурсу Королеви Єлизавети в Брюсселі, спільно з New Era Orchestra» (Київ) виступить висхідна зірка Едгар Моро – французький віолончеліст і ін. Центральним концертом KharkivMusicFest за масштабом і глибиною експресивності стане «Ода до радості». У програмі концерту – виконання найвідомішою симфонії Людвіга ван Бетховена – Симфонії № 9, а також прем’єра в Харкові великого симфонічного твору Євгена Станковича «Страсті за Тарасом». Величні твори віденського класика і живого класика української музики прозвучать у виконанні найвідомішого хорового колективу України – Національної капели «Думка» та головного оркестру країни – Національного симфонічного оркестру України під керівництвом маестро Володимира Сіренка.
У програмі крім композицій Л. ван Бетховена, гості фестивалю зможуть почути композиції Вівальді, Гайдна, Сен-Санса, Станковича, Шуберта у виконанні стануть представники світової еліти класичної сцени.

Виступи такого класу зірок стало можливо завдяки підтримці бізнесменів-меценатів, серед яких Сергій Політучий – президент Kharkiv Music Fest, президент ГК «Фактор», Олександр Медової – засновник і генеральний директор компанії AltexSoft, голова Наглядової ради Харківського IT-кластеру, Тарас Ситенка – засновник компанії Grand Marine, керівник депутатської фракції «Об’єднання САМОПОМІЧ», Володимир Шумілкін – мер Харкова 2002-2006 рр, почесний громадянин міста, Олег Чигринов – почесний консул Чехії в Харкові, Валентин Шеветовскій – глава наглядової ради «Харківського плиткового заводу», Володимир Гриненко – член Наглядової ради фестивалю Kharkiv Music Fest, бізнесмен.

«Класична музика – надзвичайно дороге мистецтво. Ми запрошуємо артистів, гонорар яких за один концерт становить 50-70 тисяч євро. Квитки на їхні виступи у Відні і Мілані коштують 200-300 євро. А у нас це буде від 400 гривень. В цьому і унікальність фестивалю – він дає можливість харків’янам, які люблять класичну музику, слухати кращих виконавців тут, в Харкові», – розповів Сергій Політучий.

У планах організаторів в довгостроковій перспективі зробити з Харкова столицю класичної музики, тому організатори планують наступного року використовувати ще один механізм залучення фінансування – краудфандінг.

«Крім музичної програми, фестиваль включає в себе безліч культурних, соціальних, освітніх проектів, наприклад, ArtPiano, Класика для молоді, конкурс молодих композиторів, дитячий симфонічний оркестр, – розповіла Марія Горбонос, виконавчий директор фестивалю. – Фестиваль щороку змінюється, змінюються і додаються проекти, нові ідеї, нова енергія. Впевнені, що Kharkiv Music Fest стане справжнім приводом для гордості харків’ян за своє місто».

You Might Also Like