Фонд «Толока» заснований 2016 року
Впроваджувати позитивні зміни у суспільстві, допомагати активним громадянам змінювати на краще життя Харкова та його мешканців.
Стати потужним агентом розвитку культурного потенціалу Харківщини та розвитку філантропії в громаді, сприяючи реалізації яскравих культурних проєктів, мотивуючи громадян на добровільне пожертвування часу, досвiду, фінансів та послуг; забезпечити максимальну участь місцевих мешканців у житті громади
Законність та порядність, публічність та прозорість, найкращий світовий досвід та стандарти благодійності
Фонд працює виключно на благодійні цілі, сприяє розвитку місцевої фiлантропії через залучення членів громади до благодійної діяльності. Ми незалежні, нерелігійні, недержавні, неполітичні.
Фонд фінансується за рахунок допомоги місцевого бізнесу та індивідуальних донорів, а також отримання грантів.
У рамках своєї статутної діяльності Фонд реалізує власні проєкти та підтримує сторонні культурні та гуманітарні ініціативи. Ми співпрацюємо та надаємо допомогу тільки юридичним особам.
Через російську збройну агресію в Україні склалася критична гуманітарна ситуація. Наш фонд «Толока» після 24 лютого 2022 року продовжив свою роботу та розширив напрямки своєї діяльності, спільно з вітчизняними та закордонними партнерами надаючи гуманітарну допомогу у Харкові та області.
● Проекти психологічної допомоги дітям та дорослим у статусі ВПО; ● Дистрибуція гуманітарних наборів: одягу, посуду, предметів гігієни, електричних приладів тощо; ● Допомога у відбудові зруйнованого житла; ● Підтримка медичних закладів: медичним обладнанням, ліками, витратними матеріалами тощо; ● Сприяння збереженню культурної спадщини: допомога у консервації та відбудові пам'яток архітектури;● Підтримка культурних закладів: бібліотек, музеїв, театрів тощо.
Опікуючись відновленням психологічного стану дітей та дорослих ВПО, а також багатодітних родин, фонд реалізував кілька проєктів у цьому напрямку: фахова підтримка психологів, арт-терапія, драматерапія та інші методики, задіяні в рамках проєктів, допомагають прибрати негативні наслідки психотравм та стресу, допомогти відбудувати родинні та соціальні зв’язки. Також фонд підтримує ініціативи місцевих ГО, спрямовані на підтримку мешканців громад. Крім того, жителям деокупованих територій фонд надавав допомогу у вигляді приладів для обігріву та будівельних матеріалів для відновлення пошкодженого житлового фонду. Внутрішньо переміщеним особам, які проживають у харківських гуртожитках, «Толока» передавала посуд, теплий одяг, ковдри.
Ми продовжуємо діяльність, спрямовану на підтримку мешканців громади, і надаватимемо гуманітарну допомогу стільки, скільки у цьому буде потреба.
З початку війни у фокусі уваги фонду перебувають харківські медичні заклади.
В рамках проєктів «Підтримка громади Харкова в умовах кризи» та «Med Aid» допомогу фонду отримали: Харківський Військово-медичний клінічний центр Північного регіону (військовий шпиталь), Обласний Клінічний Перинатальний центр, Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України, а також Обласна клінічна травматологічна лікарня, Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги та медзаклади в Харківській області — у Балаклії, Липцях, с. Васищеве тощо. Медичним закладам було передано сучасну діагностичну та хірургічну апаратуру, медичні препарати та лікарські засоби, функціональне обладнання для догляду за пацієнтами.
Ми пересвідчились, що усе це не тільки допомагає медикам у роботі, а й є для них моральною підтримкою. Бо вони відчувають, що не самі на своєму «фронті». І це надихає нас продовжувати робити свою справу.
Оскільки Харківщина опинилася серед лідерів у сумній статистиці злочинів рф проти української культурної спадщини, у 2022 році «Толока» свої зусилля спрямувала на запобігання подальшому пошкодженню уражених в результаті обстрілів історичних будівель, музеїв, на захист матеріальних цінностей, які зберігаються у них. Допомоги також потребували колективи культурних інституцій та установ, які продовжували працювати в умовах війни.
В рамках проєкту «Підтримка громади Харкова в умовах кризи» допомогу фонду отримали визначні культурні інституції Харківщини, які найбільше постраждали внаслідок ракетних обстрілів та зазнали руйнувань: Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Харківська державна наукова бібліотека ім В. Г. Короленка, Харківська обласна філармонія, Художній музей, Харківський літературний музей, Харківський Національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського та інші.
Культура є життєвою силою суспільства, важливим ресурсом для його розвитку. Вона вчить бути толерантними і розуміти один одного через мистецтво; масові культурні заходи об’єднують членів громади, сприяють соціальній інтеграції, розширенню можливостей громад; культурна спадщина допомагає майбутнім поколінням не втратити зв’язок зі своїм корінням.
У Харківщини величезний культурний потенціал, і ми сприяємо його розвитку.
Загальна кількість підтриманих та реалізованих проєктів за весь час роботи фонду — більше 100. Серед масштабних культурних ініціатив, підтриманих «Толокою», — Всеукраїнський фестиваль вертепів «Вертеп-Фест», театральний фестиваль «Платформа 77», соціокультурний фестиваль Дантеfest, Харківський міжнародний театральний фестиваль «1919-2019: Куліш. Курбас. Шекспір», проєкт «Шляхетний генофонд України», Відкритий фестиваль традиційної народної культури «Крокове коло», Театрально-урбаністичний фестиваль Parade-fest, ювілейна вистава «Ромео та Джульєтта» театру «Арабески», музичний фестиваль «Дзеркальний струмінь» та інші.
НАШІ ПРОЄКТИ
Міжнародний фестиваль класичної музики з унікальним для України форматом, що об'єднує концерти класичної музики з низкою просвітницьких, освітніх, розважальних і комунікаційних заходів.
Фестиваль було започатковано у 2018 роцi. Вiн став агентом позитивних змін у житті міста, сприяючи укріпленню іміджу Харкова як однієї з музичних столиць Європи. Фестиваль отримав відзнаку EFFE Label 2019-2020 (Європейської асоцiацiї фестивалiв EFA). У KharkivMusicFest брали участь музиканти з США, Франції, Австрії, Італії, Великої Британії, Франції, Німеччини, Польщі, Грузії, Румунії, Чехії, Молдови, Азербайджану та України. Кількість проєктів та заходів під брендом KharkivMusicFest постійно зростає, його щорічна авдиторія перевищує 300 000 осіб.
Реалізація такого масштабного проєкту неможлива без потужної фінансової підтримки. У цьому KharkivMusicFest є взірцем фестивалю, який від самого початку обходився без державної підтримки або фінансування з боку політичних сил. Він об’єднав меценатів, представників місцевого бізнесу, які входять до Опікунської ради фестивалю, у прагненні укріпити імідж Харкова як потужного культурного європейського центру.
Унікальний проєкт, подібного якому немає в Україні. Колектив об’єднує талановитих дітей та підлітків і дає їм можливість музикувати разом, підвищувати виконавську майстерність, виступати на кращих концертних майданчиках Харкова, а пізніше й інших міст та країн.
Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest був створений у 2019 році. Колектив об’єднує талановитих дітей і підлітків віком 10 — 18 років і дає їм можливість музикувати разом, підвищувати виконавську майстерність, виступати на кращих концертних майданчиках міста, а пізніше й інших міст і країн. Наразі у складі оркестру більше 50 обдарованих юних музикантів з різних музичних шкіл Харкова, відібраних на конкурсній основі. Репертуар колективу містить найкращі та найвідоміші зразки симфонічної класики, що виконуються видатними оркестрами світу.
За кілька років існування оркестру його музиканти встигли попрацювати із диригентами як з різних міст України (Харків, Київ), так і з-за кордону (США, Німеччина), мали нагоду музикувати разом із старшими досвідченими колегами з провідних оркестів країни — Nova Sinfonietta, «Київські солісти», оркестром Харківської обласної філармонії.
Навчання у складі оркестру для дітей безкоштовне завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду «Толока».
Конкурс покликаний розвивати творчість молодих українських композиторів, привертати увагу до їхніх творів, розвивати фахову орієнтацію молодих митців у професійному середовищі.
Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського засновано у 2019 році. Цілями конкурсу є розвиток творчості молодих композиторів в Україні, зростання значення цих творів, фахова орієнтація молодих митців у професійному середовищі. Завдяки йому створюється мистецький простір для реалізації молодих композиторів.
Міжнародне журі гарантує об'єктивність та прозорість вибору переможців. Особи конкурсантів сховані від журі під вигаданими псевдонімами, які учасники самі собі обирають. Конкурс не має вступного внеску, всім учасникам гарантуються рівні права та можливості. Однією з особливостей конкурсу є те, що твори лауреатів презентують слухачам у виконанні професійних музикантів на концерті Call for Genius, який є яскравим фіналом конкурсу.
Ми сприяємо розвитку культури меценатства та філантропії в Україні, підвищенню рівня зацікавленості місцевого бізнесу до благодійності та налагодженню комунікації представників бізнесу із громадськими активістами.
НАШІ ПРОЄКТИ
Toloka Talks — комунікаційний майданчик для благодійників, заснований у 2016 році з метою налагодження комунікації між представниками громадських ініціатив міста Харкова та потенційними інвесторами, що мають здатність надати підтримку проєктам, спрямованим на розвиток міста. Він проходить у різних форматах (аукціону, презентації культурних проєктів, театрального перформансу тощо), аби залучати більше зацікавлених учасників. Toloka Talks сприяє розвитку благодійності, розширенню кола потенційних донорів з числа місцевого бізнесу.
Благодійність має стати частиною корпоративної культури, так само як корпоративна соціальна відповідальність. Представники бізнесу розуміють, що не можуть існувати поза суспільством, тож вони зацікавлені у вирішенні проблем суспільства, у сприянні його розвитку. Але яким чином це робити, які переваги матиме бізнес, якщо займається благодійністю, — у цих питаннях ми постійно просвітлюємо підприємців.
У співпраці з експертами у сфері оподаткування та бухобліку ми видали практичний посібник з питань оподаткування та оприбуткування благодійності «Благодійність». Спільно з Європейською Бізнес Асоціацією проводили заходи, під час яких розповідали про переваги, які мають благодійники. За нашої ініціативи у всеукраїнській газеті «Податки та бухгалтерський облік» вийшло кілька публікацій на тему оподаткування благодійної діяльності бізнесу.
Говорячи з підприємцями з розумінням їхньої позиції, висвітлюючи переваги від благодійної діяльності у різний спосіб, ми мотивуємо їх ставати благодійниками на постійній основі.
Розкажіть про наш фонд друзям та близьким, зробіть пост у соцмережах, своєму блозі або розсилці. Станьте амбасадором фонду. Підтримайте фонд, перерахувавши пожертвування будь-яким із зазначених нижче способів.
Якщо ви є представником бізнесу, ми можемо обговорити з вами зручний для вас спосіб корпоративної благодійності.
Ми вдячні за будь-яку допомогу, яка сприяє реалізації місії фонду творити позитивні зміни у суспільстві, змінювати на краще життя Харків та його мешканців.
Благодійна організація «Благодійний фонд громади Харкова «Толока»Код ЄДРПОУ 40745926р/р UA403515330000026003052227299АТ КБ «Приватбанк»
Картка Приватбанку 5169 3351 0004 3419
Євро / Euro:CHARITABLE ORGANIZATION «CHARITY COMMUNITY FOUNDATION OF KHARKIV «TOLOKA»IBAN UA633515330000026004052234902Name of the bank: JSC CB «PRIVATBANK», 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINEBank SWIFT Code: PBANUA2XCompany address: UA 61002, 106A Sumska str., Kharkiv
Долар / USD:CHARITABLE ORGANIZATION «CHARITY COMMUNITY FOUNDATION OF KHARKIV «TOLOKA»IBAN UA233515330000026008052136352Name of the bank: JSC CB «PRIVATBANK», 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINEBank SWIFT Code: PBANUA2XCompany address: UA 61002, 106A Sumska str., Kharkiv
Наглядова рада фонду
Сергій Політучий
Співзасновник, голова Наглядової ради фонду
Засновник та президент Групи компаній «Фактор», Почесний консул Франції в Харківській, Сумській та Полтавській областях.
Адреса
61002 Україна, Харків, вул. Сумська, 106А
Телефон
+380501533330
moc.liamg%40vikrahk.akolot